Właściwie w każdym miejscu i zapewne o każdej porze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał skorzystać z dostępu do Internetu. Czasami zdarza się jednak, że w domu lub w firmie w niektórych pomieszczeniach zasięg Wi-Fi jest niesatysfakcjonujący. Dlatego warto wiedzieć, czym jest system Mesh.

Czym jest system Mesh?

Początkowo samo brzmienie tej nazwy – system Mesh może wydawać się skomplikowane, ale w rzeczywistości taki nie jest. Najprościej można to porównać do specyficznej sieci – mesh oryginalnie oznacza właśnie siatkę, zazębianie się. Poszczególnymi węzłami są odpowiednio dobrane urządzenia, które łącząc się ze sobą, tworzą jedną sieć Wi-Fi. Swoim zasięgiem obejmie bez problemu cały dom – nawet piętrowy lub firmę o dużej powierzchni. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie powinno być miejsc bez dostępu do domowego lub firmowego Wi-Fi. Oczywiście podstawą tego rozwiązania jest główny router. On stanowi bazę, punkt centralny, z którym konfigurowane są wszystkie pozostałe urządzenia. Dzięki temu użytkownik takiej sieci poruszając się po domu lub firmie, ciągle korzysta z jednej sieci.

Dlaczego system Mesh gwarantuje stabilność sieci Wi-Fi?

Pytanie brzmi, skąd w ogóle biorą się zakłócenia lub problemy z zasięgiem domowej, lub firmowej sieci Wi-Fi? Oto kilka przyczyn:

  • duża ilość sieci Wi-Fi wokół danego miejsca,
  • grubość i struktura ścian,
  • znaczna ilość urządzeń elektronicznych,
  • niewłaściwe umiejscowienie routera.

I tak jak można przestawić router w inne miejsce, tak już na ilość sieci Wi-Fi wokół nas nie mamy wpływu. Dlatego też warto stworzyć swoistą pajęczynę, czyli wykorzystać opisywaną technologię Mesh. Dobrej jakości sprzęt można znaleźć w sklepie https://fritz-shop.eu/pol_m_Mesh-WiFi-410.html. Poza wcześniej wspominanym routerem potrzebne jest jeszcze kilka dodatkowych punktów. Może to być następny router, wzmacniacz sygnału FRITZ!Repeater lub FRITZ!Powerline. Potem pozostaje odpowiednio je skonfigurować i cieszyć się dobrym połączeniem z Internetem bez względu na pomieszczenie w domu lub firmie.