Niezależnie od wieku czy zainteresowań zaprojektowanie pokoju dziecka to zawsze nie lada wyzwanie. W większości przypadków dobór mebli okazuje się prawdziwą katorgą, kolory ścian zawsze są nieodpowiednie, a i podłoga finalnie jest jakby nie taka. Dodatkowym utrudnieniem okazuje się chęć podkreślenia indywidualizmu każdego dziecka. Sytuacja ponownie się komplikuje, gdy chodzi o początkującego gamera. Właśnie dlatego, przygotowaliśmy materiał, w którym dowiesz się,  o czym pamiętać projektując pokój gracza.

Odpowiedni sprzęt

Nie jest tajemnicą, że podstawą każdej udanej rozgrywki jest dobry sprzęt. Właśnie dlatego to on powinien stanowić swoiste centrum pokoju gracza. W przypadku doboru urządzenia mamy dwa wyjścia. Możemy zainwestować w porządny komputer stacjonarny, który z pewnością posłuży dziecku przez wiele lat, ale będzie można z niego korzystać wyłącznie w domu, lub w profesjonalny laptop gamingowy. Przed podjęciem decyzji musimy przede wszystkim przemyśleć, jakie właściwości są dla nas priorytetowe. Komputer PC z pewnością posłuży nam dłużej, a i ewentualna naprawa będzie prostsza – bez większego rozkręcania z łatwością dostaniemy się do każdej części. Jednak jest to sprzęt służący wyłącznie do użytku domowego. Natomiast laptop o gorszych podsystemach będzie znacznie droższy, jednak gwarantuje większą mobilność, co w przypadku uczniów może okazać się ogromnym atutem.

Peryferia

Poza samym komputerem warto również zwrócić uwagę na szeroko pojęty sprzęt peryferyjny. Jeśli chodzi o klawiaturę, najlepiej zdecydować się na model mechaniczny, który charakteryzuje się znacznie większą wytrzymałością niż wersja membranowa. Mimo dość dużej popularności modeli bezprzewodowych, w przypadku sprzętu gamingowego dużo bezpieczniejszym wyborem jest inwestycja w tradycyjny model z przewodem. Tym samym minimalizujemy ryzyko powstawania opóźnień.

Kolejnym ważnym dodatkiem jest odpowiednia myszka. Decydując się na zakup konkretnego modelu, powinniśmy ogromną uwagę zwrócić na szybki czas reakcji oraz ergonomię. Pod ostatnim słowem kryje się przede wszystkim odpowiedni kształt, który nie będzie powodował skurczy. Ogromną zaletą jest również wyposażenie sprzętu w dodatkowe przyciski, które znacznie zwiększą szybkość młodego gracza. Jeśli chodzi o sensor, to najlepiej kierować się indywidualnymi preferencjami. W przypadku, gdy kupujemy sprzęt dla kogoś, pewniejszym rozwiązaniem okazują się sensory laserowe.

Ostatni dodatek to słuchawki. Aby kupić dla naszego dziecka odpowiedni model, należy postawić przede wszystkim na świetną jakość dźwięku oraz doskonałe wygłuszenie. Tym sposobem zyskamy pewność, że wybrany model na pewno się sprawdzi. Natomiast jeśli nasze dziecko gra w multiplayery, warto postawić na model z mikrofonem. W obu przypadkach najlepiej sprawdzą się modele nauszne.

O czym pamiętać projektując pokój gracza?

Meble

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że w przypadku długotrwałego grania warto postawić na meble o ogromnej ergonomii. Dzięki nim zmniejszamy ryzyko powstawania jakichkolwiek schorzeń bądź bólu kręgosłupa. Odpowiednia postawa podczas siedzenia jest szczególnie istotna dla młodych osób, które w okresie dorastania ćwiczą swoją postawę. Właśnie dlatego, projektując pokój gracza, należy zainwestować w profesjonalne meble gamingowe, które pomogą w utrzymaniu odpowiedniej sylwetki.

Komfortowy fotel

Podczas zakupu fotela gamingowego należy zwrócić uwagę  na kilka istotnych składników. Po pierwsze liczy się materiał, z którego został wykonany dany model. Grunt, żeby był odporny na ścieranie oraz zapewniał odpowiedni komfort. Poza tym szczególną uwagę warto poświęcić samemu oparciu, które w przypadku fotela gamingowego stanowi gwarancję odpowiedniego wsparcia naszych pleców. Dobrej jakości fotel powinien mieć uwypuklenie na odcinku lędźwiowo-krzyżowym, które zadba o postawę naszego dziecka podczas wielogodzinnych rozgrywek. Ogromną zaletą jest również zagłówek, który odciąży szyje i będzie stanowić odpowiednie wsparcie.

Biurko do zadań specjalnych

Przede wszystkim zwróć uwagę na możliwość komfortowego rozłożenia sprzętu peryferyjnego. Zaletą jest również możliwość regulacji wysokości, która okazuje się wyjątkowo przydatna podczas wielogodzinnych rozgrywek. Poza tym dzięki tej funkcji biurko będzie dorastać wraz z naszym dzieckiem. Dodatkowym ułatwieniem jest również zarządzanie kablami, które pomoże w utrzymaniu porządku na biurku.