Szybki Internet to istotne narzędzie szczególnie dla studenta. Nauka zdalna, konieczność dostępu do maila czy pomocy naukowych online, a także chęć utrzymania kontaktu ze znajomymi czy też dostępu do portali streamingowych, zapewniających rozrywkę wymagają stabilnego połączenia z siecią. Takie zapewni bardzo dobry router WIFI, a także odpowiedni dostawca łącza. Sprawdź, czym kierować się przy ich wyborze, aby bez przeszkód cieszyć się dostępem do Internetu.

Istotne parametry przy wyborze routera

Zakup nowego routera będzie prostym zadaniem, jeżeli zwrócimy uwagę na jego parametry techniczne. Dostęp do sieci ułatwi odpowiednia przepustowość oraz siła sygnału WiFi. Urządzenie, które zapewni obsługę dwóch częstotliwości (2,4 GHz i 5 GHz) pozwoli użytkownikowi korzystać z maksymalnej prędkości oferowanej przez dostawcę. Jest to szczególnie ważne w akademikach czy mieszkaniach studenckich, gdzie z Internetu korzysta wiele osób. Router powinien  obsługiwać wysokie prędkości przesyłowe, aby ułatwić studentowi pobieranie i przesyłanie plików, uczestniczenie w wykładach na platformach edukacyjnych czy korzystanie z sieci w celach rozrywkowych: oglądania seriali i filmów albo grania w gry w trybie online.

Warto wybrać router z wbudowanym portem USB, dzięki któremu z łatwością podłączymy do urządzenia wiele drukarek oraz dysk twardy. Zadbajmy również o bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci. Wbudowana zapora firewall zapewni ochronę przed atakami i zagrożeniami z zewnątrz. Funkcja szyfrowania sieci prywatnych (VPN) daje pewność, że dane i pliki nie padną ofiarą hackerów i wirusów. Router wifi na kartę sim zapewnia wygodne podłączenie do sieci, a jego obsługa nie sprawi Ci problemu.  Odpowiedni model zapewni użytkownikowi komfort korzystania z Internetu.

Dobry router i szybki Internet – to się ceni

Wybierając dostawcę Internetu, warto porównać oferty – niektórzy operatorzy zapewniają pakiet dedykowany studentom. Zwróćmy uwagę na proponowaną prędkość przesyłu danych. Odpowiedni router powinien bez problemu ją obsługiwać. Jeżeli będzie niższa niż deklarowana możliwość urządzenia, to w przyszłości będzie można wybrać szybszy transfer bez konieczności inwestowania w nowy sprzęt.  Najlepiej wybrać opcję z nielimitowanym dostępem do sieci, dzięki któremu będziemy mieli pewność, że transfer nagle się nie wyczerpie. Warto uwzględnić także własne potrzeby – student, który gra online będzie potrzebował znacznie szybszego Internetu i większego pakietu danych niż ten, który korzysta z sieci wyłącznie do utrzymywania kontaktu ze znajomymi. Jeżeli router obsługuje pasmo 5 GHz, może przesłać i odebrać więcej danych jednocześnie. Umożliwi to pracę zdalną, udział we wszelkich kursach czy zajęciach online, a także działanie na projektach zapisanych w chmurze.

Jeżeli jesteś studentem, szukasz sprawdzonego rozwiązania to z pewnością znajdziesz takie, które nie będzie drogie, ale jednocześnie pozwoli korzystać na przykład ze standardu WiFi 6. Dzięki temu każdy projekt, nauka zdalna czy uczestnictwo w wykładach nie będą przerwane żadnymi zakłóceniami.