Obraz na ścianie da się umieścić bez gwoździ i młotka, naprawdę. Często po zdjęciu ze ściany obrazu, tablicy korkowej czy innych rzeczy, pozostają nieestetyczne ślady. Aby tego uniknąć, wystarczy zamienić tradycyjne narzędzia na choćby haczyki samoprzylepne lub specjalne taśmy. Sprawdź, jak powiesić obraz tak, aby uniknąć bałaganu, hałasu i niepotrzebnego brudu.

Taśmy montażowe

Specjalne taśmy montażowe to idealne rozwiązanie jeśli zależy Ci na szybkim i prostym montażu obrazu, bez konieczności wiercenia jakichkolwiek dziur. Można stosować je zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz. Taśmy takie są bardzo wytrzymałe. Są również odporne na wilgoć i wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne. Są one przezroczyste, co sprawia, że są praktycznie niewidoczne. W razie potrzeby bardzo łatwo usuniesz je z każdej powierzchni.

Haczyki samoprzylepne

Haczyki samoprzylepne Command, które możesz znaleźć tutaj: https://kolorowykoszyk.pl/haczyki-samoprzylepne-Command, to chyba najpopularniejsza alternatywa od gwoździ i młotka. Większość z nich można używać wielokrotnie. Mają bardzo wysoką siłę klejenia, jednak nie pozostawiają śladów po demontażu. Haczyki Command pozwalają bezpiecznie i trwale przymocować obrazy do ściany. Na rynku występują w wielu wariantach kolorystycznych, a także o różnym poziomie udźwigu.

Samoprzylepne rzepy

Rzepy to jedno z najnowszych sposobów mocowania. Nadają się świetnie do trudnych powierzchni, takich jak płytki kuchenne lub łazienkowe. Cechą rzepów jest bardzo szeroki wybór wariantów, które można indywidualnie dostosowywać do konkretnych obciążeń. Dzięki temu doskonale nadają się do montowania dużych obrazów. System mocowania tej metody jest niewidoczny, dzięki czemu zapewnia estetyczną aranżację.

Samoprzylepne gwoździe

To chyba najciekawsza możliwa opcja montażu bezinwazyjnego. Samoprzylepne gwoździe to alternatywa dla zwykłych gwoździ, jednak tych… nie wbija się w ścianę. Mają one bardzo solidną warstwę samoprzylepną, która przywiera do praktycznie każdego podłoża. Można zamontować je na zwykłej ścianie, ale również na kafelkach lub tapecie.

Do metod montowania obrazów na ścianie bez użycia gwoździ i młotka możesz również wykorzystać masy mocujące i taśmy magnetyczne. Jak widzisz, sposobów na bezinwazyjny montaż jest naprawdę wiele. Warto z nich korzystać, ponieważ robienie nieestetycznych dziur w ścianie, a później ich naprawa są kłopotliwe. Montując obrazy, pamiętaj o zaplanowaniu ich układu. Dzięki temu zyskasz idealną galerię.