Kiedy jakość sygnału w Twoim domu Cię nie zadowala, szukasz sposobów na poprawę zasięgu. Być może przestawiasz router w inne miejsce lub zmieniasz jego konfigurację – czasem jednak i to nie pomaga. Jeśli chcesz cieszyć się stabilnych sygnałem we wszystkich pomieszczeniach, dobrym pomysłem będzie inwestycja we wzmacniacz sygnału WiFi. Sprawdź, jakie zalety ma to rozwiązanie!

Zalety wzmacniaczy

Wzmacniacze są urządzeniami, które pomogą w przypadku martwych stref zarówno w biurze jak i w domu. Kompaktowy wzmacniacz sygnału WiFi, choć wygląda niepozornie, ma ogromną moc. Szybka instalacja i wstępnie skonfigurowane ustawienia pozwalają cieszyć się zasięgiem już w kilka minut – wystarczy zainstalować urządzenie w gniazdku elektrycznym, by po chwili cieszyć się sygnałem w miejscach, gdzie do tej pory jakość sygnału była słaba lub nie było go w ogóle. To niewielkich rozmiarów kostka, która pasuje do każdego wnętrza, jest lekka i łatwo ją przepiąć do innego gniazdka.

Co więcej, wzmacniacze umożliwiają podłączenie się do sieci wielu użytkownikom – każde urządzenie odbiorcze zyskuje stabilne połączenie WiFi oraz szybkość transmisji danych nawet do 600 Mbit/s. Korzystając z profesjonalnych urządzeń masz szansę uzyskać pełną prędkość, którą oferuje dostawca Internetu – często to właśnie słabej jakości sprzęt w naszych domach uniemożliwia korzystanie z pełnych możliwości dobrego łącza internetowego.

Gdzie sprawdzi się wzmacniacz?

Wzmacniacze są urządzeniami, które sprawdzą się zarówno w użytku domowym, jak i firmowym. Jeśli na danym terenie Internet szwankuje i zasięg zanika, sprzęt ten jest skuteczną metodą walki z tymi trudnościami. Zarówno w domu oraz w pracy umożliwia użytkownikom telefonów i laptopów swobodne przemieszczanie się, co również stanowi ogromną zaletę. Pomoże zlikwidować tak zwane martwe strefy, do których nie dociera sieć. Dzięki wzmacniaczowi praca czy nauka będzie przebiegała bez zbędnych zakłóceń. Wzmacniacze można znaleźć w wielu sklepach. Niektóre posiadają również port LAN, który ułatwia urządzeniom bez karty WiFi podłączenie się kablem sieciowym. Dzięki obecności portu LAN, sprzęty te mogą pracować w standardowym trybie wzmacniaczy bądź tworzyć punkt dostępowy WiFi. Istotne jest jednak zadbanie o kompatybilność poszczególnych urządzeń. Ciesz się dobrej jakości połączeniem! Sprawdź wszystkie funkcjonalności w specyfikacji produktu i dobierz odpowiednie urządzenie do swoich potrzeb. Jeżeli nie wiesz, który model będzie odpowiedni, możesz skontaktować się ze sklepem lub poprosić o pomoc sprzedawcę. Warto również poczytać na forach, co o danym modelu mówią inni doświadczeni użytkownicy Internetu.