Aparatura modułowa to zespół urządzeń oraz aparatów, które chronią instalację elektryczną przed skutkami spowodowanymi awarią lub zwarciem. Stosuje się ją głównie w budownictwie przemysłowym, na przykład w budynkach użyteczności publicznej, firmach, zakładach pracy. Co warto wiedzieć o poszczególnych elementach jej wyposażenia?

Jak działa aparatura modułowa?

Aparatura modułowa (https://sklep.remiks.com.pl/aparatura-modulowa) to głównie wyłączniki nadprądowe oraz różnicowoprądowe. Różnią się między sobą działaniem i przeznaczeniem. Wyłączniki nadprądowe są elementem wyposażenia sieci przemysłowej i komercyjnej. Chronią przed zwarciem i przeciążeniem, które mogą doprowadzić do awarii, a w konsekwencji wywołać również pożar. Kiedy dojdzie do zbyt dużego obciążenia sieci lub zwarcia element automatycznie odetnie dopływ prądu. Wyłączniki różnicowoprądowe z kolei to rozwiązanie, które chroni przed porażeniem prądem. Jeżeli prąd, który dociera do włącznika, nie jest równej wartości, która zostaje przekazana dalej, wyłącznik automatycznie wyłączy całe zasilanie. Dzięki niemu można również bezpiecznie prowadzić różnego rodzaju prace związane z elektryką. Wówczas wymiana gniazdek, montaż urządzeń czy inne czynności będą w pełni bezpieczne dla pracownika. W skład aparatury modułowej mogą wchodzić również różnego rodzaju styki, diody, kontrolki i oznaczenia (https://sklep.remiks.com.pl/styki-pomocnicze-ramki-moduly-LED), które pozwalają zautomatyzować poszczególne procesy i informują o stanie działania poszczególnych elementów aparatury.

Rozwiązania modułowe

Aparatura modułowa pozwala usprawnić pracę i zwiększyć jej wydajność. Dba również o bezpieczeństwo, dlatego warto już na etapie tworzenia instalacji dokładnie przemyśleć, jakie rozwiązania stosujemy. Dostępne rozwiązania są łatwe w montażu, mieszczą się w skrzynce, a dostęp do nich jest stosunkowo łatwy. Wszelkie bezpieczniki i wyłączniki znajdują się w jednym miejscu, odpowiednio uporządkowane. Bogata oferta sprawia, że do każdej instalacji można znaleźć potrzebne rozwiązania. W razie uszkodzenia, któregoś z elementów można go sprawnie wymienić na nowy, bez konieczności rozbierania całej instalacji.

Aparatura modułowa to nowoczesne rozwiązanie, z którego korzysta się praktycznie wszędzie. Dzięki niemu instalacja jest bezpieczna. Warto wybierać produkty dopasowane do potrzeb miejsc, w których jest wymieniana lub instalowana. Skorzystaj z profesjonalnej oferty i zamów niezbędne produkty w atrakcyjnych cenach.