Zawsze pociągały Cię nieoczywiste rozwiązania? Chcesz korzystać jedynie z nowoczesnych materiałów?  Szklana cegła jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Choć ich forma i wymiary są zbliżone do klasycznej cegły, całą reszta je tylko różni. Wykorzystaj je zarówno we wnętrzu domu, jak i na zewnątrz – postaw na funkcjonalne innowacje w swoim otoczeniu na całej swojej posesji!

Czym jest szklana cegła i gdzie znajdzie swoje zastosowanie?

Monolityczny odlew ze szkła wykonywany jest ręcznie – różnice w rozmiarze są jednak niezauważalne gołym okiem, przez co mogą być wykorzystane zarówno w Twoim domu, jak i ogrodzie. To dzięki niej wnętrze domu rozświetli subtelny blask – dzięki szklanej ściance działowej zmaksymalizujesz przechodzenie światła między pokojami. Możesz też użyć cegły szklanej do stworzenia jedynej w swoim rodzaju lady barowej.

Mogą zostać wkomponowane w ścianę lub z niej wystawać – w każdym przypadku dodadzą pomieszczeniu uroku. Czarująca atmosfera może też zaistnieć dzięki świetlikowi nad drzwi. Chcesz posunąć się o krok dalej? Zabuduj nimi jedną ścianę tarasu, a dodatkowo ochronisz się przed wiatrem w trakcie organizowania wieczornych spotkań z przyjaciółmi!

Cegła szklana znajdzie również zastosowanie we wszelkich gabinetach lekarskich i w komercyjnych przestrzeniach. To świetne rozwiązanie do restauracji czy kawiarni. Dzięki niej nadasz pomieszczeniom intymniejszego klimatu, jednocześnie zachowując dostęp do światła.

Niedoceniana estetyka

Cegła szklana umieszczona w każdym miejscu doda mu charakteru. Możesz samodzielnie wybrać rozmiar, a nawet kolor – transparentna ścianka to tylko jedna z wielu możliwości. Nada się zarówno do wnętrz minimalistycznych, jak i bardziej bogatych, choć najlepiej postawić na nie przy aranżacji skandynawskiej lub industrialnej. Zmiękczy to nieco surowość całego wnętrza i rozświetli je ciepłym blaskiem porannych promieni słonecznych, lub też ociepli popołudnie wraz z zachodzącym słońcem.

Jeśli chcesz zbudować dodatkową iluzję sterylności, zainwestuj w szklane cegły w łazience – żaden brud się przed Tobą nie ukryje! Rozwiązuj swoje problemy szkłem również w luksusowych gabinetach kosmetycznych i lekarskich. Klienci z pewnością docenią nieszablonową ekskluzywność każdego lokalu usługowego wyposażonego w ten element konstrukcji.

Unikatowym rozwiązaniem jest podział mieszkania, bez jednoznacznego odgradzania przestrzeni od siebie. Dysponując wielkim salonem i kuchnią tuż obok, warto zrobić w nim trochę miejsca na jadalnię i obudować wybraną przestrzeń szklanymi cegłami. W ten sposób zaoszczędzisz na czasie, a także na kosztownym gruntownym remoncie całej przestrzeni. Wbrew pozorom szklana cegła to surowiec wytrzymały i łatwy w wyczyszczeniu, więc nie musisz też bać się o to, że stłucze się jak lustro. Nie bój się korzystać z innowacyjnych rozwiązań.